0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Која за МИА: По речиси 20 години, важно е земјата да спроведе попис

По речиси 20 години важно е земјата да спроведе попис кој ќе и овозможи на Владата да креира и спроведе политики за доброто на граѓаните врз ажурирани податоци, вели во видео интервју за МИА шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close