0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Книгата „Преобразби“ од Владимир Мартиновски на Десеттата европска ноќ на литературата

Десеттото издание на Европската ноќ на литературата ќе се одржи на 12 мај 2021 година, на кое Културно-информативниот центар на РС Македонија во Софија ќе ја претстави книгата „Преобразби“, од македонскиот писател и поет Владимир Мартиновски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close