КултураКултура.Портал

Книга со осврти кон изложби во изминатите 30 години од Виолета Калиќ

„Осврти - рефлексии, илуминации, реминисценции“ е насловена книгата на Виолета Калиќ која содржи 107 осврти на авторката кон  самостојни изложби на 84 македонски и странски уметници, како и кон групни изложби, ликовни колонии, инсталации и осврти посветени на традицијата и занаетчиството. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close