0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кнесетот го избра Исак Херцог за нов претседател на Израел

Претседателот на Еврејската агенција, Исак Херцог, е 11-от претседател на Израел откако на тајното гласање денеска доби 87 гласови од членовите на Кнесетот ( израелскиот Парламент), јавија израелските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close