0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Кнаус: Тоа што го видовме од Бугарија е за жалење и не е ниту во нејзин национален интерес

Тоа што го видовме од Бугарија е за жалење и не е во национален интерес на Бугарија, вели Гералд Кнаус, авторот на идејата за членство на Западен Балкан во Европската економска зона, прашан како гледа на бугарските барања и дали е можна промена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close