0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

КМФ Проект победник на меѓународниот турнир „Скопје – 2021“

Македонскиот шампион во футсал КМФ Проект ја одбрани титулата на меѓународниот турнир „Скопје 2021“ совладувајќи го во финалето најтрофејниот домашен клуб Железарец со 6-4.

Back to top button
Close
Close