ЕвропаЕвропа.Портал

Клуге: Во борбата против Ковид-19 нема место за национализам

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге порача денеска дека во борбата против пандемијата на коронавирусот нема место за национализам.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close