Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Клуге: Стапките на пренос на Ковид-19 се уште се превисоки

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге денеска изјави дека стапките за пренесување на Ковид-19 во Европа се уште се превисоки, поради што здравствениот систем е под сериозен притисок и затоа е рано да се олабавување на мерките.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close