0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Клуге: Европа го премина прагот од 10 милиони случаи на Ковид-19

Европа денеска го надмина прагот од 10 милиони случаи на коронавирус, соопшти регионалниот директор на Светската здравствена организација за Европа Ханс Клуге и посочи дека оваа недела Европа бележи најголема зачестеност на случаи Ковид-19 од почетокот на пандемијата, откако во изминатите седум дена се пројавени 1,5 милиони пациенти.

Back to top button
Close
Close