0_Спорт.ПорталФудбал

Клубот на Дејвид Бекам потпиша со пет играчи

Постигнати се договори со Бен Сует, Алвас Пауел, Ли Нгуен, Луис Аргудо и Брајан Мередит.

Мајами, 20 ноември 2019 (МИА) – Новиот МЛС клуб во Соединетите држави – Интер Мајами потпиша договор со пет слободни агенти, пренесува „спорт.ес“.

Постигнати се договори со Бен Сует, Алвас Пауел, Ли Нгуен, Луис Аргудо и Брајан Мередит.

Сопственик на Интер Мајами е Дејвид Бекам. Клубот ќе дебитира во МЛС во 2020 година.

Историскиот прв натпревар ќе биде против Лос Анџелес Галакси.

Таг
Back to top button
Close
Close