0_Sport,PortalFutboll

Klopit i ishte ofruar ta udhëheq kombëtaren e Meksikës

Strategu gjerman i futbollit, Jirgen Klop ka mund të bëhet trajneri i kombëtares së Meksikës në vitin 2015.

Madrid, 7 maj 2020 (MIA) – Strategu gjerman i futbollit, Jirgen Klop ka mund të bëhet trajneri i kombëtares së Meksikës në vitin 2015.

Sipas AS, përfaqësuesit e federatës së futbollit të vendit negociuan me të pasi u njoftua largimi i tij nga Borusia e Dortmundit. Sidoqoftë, Klop refuzoi Meksikën dhe pranoi funksionin e trajnerit në Liverpul.

Sezonin e kaluar, Klop i solli Liverpulit trofeun e Ligës së Kampionëve, ndërsa kjo që është në ndërprerje për shkak të pandemisë së koronavirusit, lojtarët e tij janë bindshëm të parët në Ligën e parë angleze. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close