0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Клоп тренер на 2020 година, во изборот на „ЕСПН“

Порталот „ЕСПН“ спроведе избор на најдобри тренер за 2020 година на којшто победи Јирген Клоп од Ливерпул.

Бристол, 4 декември 2020 (МИА) – Порталот „ЕСПН“ спроведе избор на најдобри тренер за 2020 година на којшто победи Јирген Клоп од Ливерпул.

Топ 10 тренери за 2020 година во изборот на „ЕСПН“:

  1. Јирген Клоп (Ливерпул)
  2. Ханс-Дитер Флик (Баерн Минхен)
  3. Пеп Гвардиола (Манчестер сити)
  4. Џанпјеро Гасперини (Аталанта)
  5. Јулијан Нагелсман (Лајпциг)
  6. Марсело Биелса (Лидс)
  7. Диего Симеоне (Атлетико)
  8. Хулен Лопетеги (Севиља)
  9. Зинедин Зидан (Реал Мадрид)
  10. Карло Анчелоти (Евертон). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close