0_Спорт.ПорталФудбал

Клоп се надева дека фудбалот пред празни трибини ќе се игра само неколку месеци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се надева дека фудбалот без гледачи на стадионите ќе биде само неколку месеци.

Ливерпул, 16 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се надева дека фудбалот без гледачи на стадионите ќе биде само неколку месеци.

– Секако дека сите ние сме започнале да играме фудбал без навивачи и ја сакавме оваа игра не заради атмосферата на стадионот. Сепак, знаеме дека играњето со навивачи е вистински фудбал, но сега ако не можеме да играме во овој формат во следниот период, ќе издржиме, со надеж дека тоа ќе биде само неколку месеци.

Викендов по двомесечна пауза продолжи првенството во Германија, а продолжението на Премиер лигата можно е да се случи во јуни. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close