0_Спорт.ПорталФудбал

Клоп: Ливерпул се обидува да го прикаже својот најдобар фудбал на важни натпревари

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања од натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Аталанта.

Ливерпул, 25 ноември 2020 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сподели своите очекувања од натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Аталанта.

– Има уште многу натпревари, и ќе се обидеме да го прикажеме нашиот најдобар фудбал со силните противници. Составот треба претрпи измени, ништо не може да се стори околу тоа. Не успеваме во сè на теренот, бидејќи распоредот не остава доволно време, изјави Клоп.

Натпреварот Ливерпул – Аталанта ќе се одигра вечер со почеток во 21 часот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close