0_Sport,PortalFutboll

Klop: Asgjë nuk ka mbaruar

Trajneri i Liverpulit, Jirgen Klop, pas humbjes prej Atletikos në ndjeshjen e parë të finales së tetë në Ligën e Kampionëve, tha se është i kënaqur nga loja e ekipit të rij se në revanshin do të zgjidhet fituesi.

Madrid, 19 shkurt 2020 (MIA) – Trajneri i Liverpulit, Jirgen Klop, pas humbjes prej Atletikos në ndjeshjen e parë të finales së tetë në Ligën e Kampionëve, tha se është i kënaqur nga loja e ekipit të rij se në revanshin do të zgjidhet fituesi.

“Nuk duhej të ndodhë, por ndodhi. Fituam betejë siç pritëm dhe atmosferë siç pritëm. Më pëlqeu në shumë aspekte të lojës. Pas gjysmës së parë të cilën e fitoi kundërshtari, në gjysmën e dytë luajtëm si në stadiumin tonë. Atletiko mbrohej me të gjitha forcat, mbrojtja e tyre ishte e jashtëzakonshme. Patëm revansh në terrenin e tyre. Asgjë ska mbaruar”, deklaroi Klop.

Liverpuli i cili e mbron trofeun në ndeshjen elite, mbrëmë humbi me 1:0. Revanshi është caktuar për më 11 mars.

Таг
Back to top button
Close
Close