0_Sport,PortalBasketbollRezultatet

Klipers më të suksesshëm se Dallasi

Në ndeshjen e vetme nga NBA liga të luajtur natën mes të martës dhe mërkurës, Los Anxhelos Klipers në terren mysafir e fitoi Dallas Maveriks me 110:107.

Dallas, 22 janar 2020 (MIA) – Në ndeshjen e vetme nga NBA liga të luajtur natën mes të martës dhe mërkurës, Los Anxhelos Klipers në terren mysafir e fitoi Dallas Maveriks me 110:107.

Kavai Lenard me 36 pikë dhe 11 kërcime ishte lojtari më i mirë në ekipin fitues.

Te Dallasi u veçua Luka Donçiq me 36 pikë, 10 kërcime dhe nëntë asistime.

Klipers është i dyti sipas renditjes së Konferencës perëndimore me 31 pikë dhe 13 humbje, ndërsa Dallas me bilanc prej 27-16 gjendet në vendin e pestë. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close