Дописници СветСветСвет.Портал

Клинтон, Грибаускајте и Јурова со поддршка за белоруските жени (видео)

Поранешниот државен секретар Хилари Клинтон, екс-претседателот на Литванија, Далија Грибаускајте и европскиот комеасар Вера Јурова, снимија видео во поддршка на жените на Белорусија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close