Дописници СветЕвропа

Климатски промени: Макрон ја брани нуклеарната енергија

На патување во Полинезија, погоден од последиците од глобалното затоплување, шефот на француската држава го појасни планот на француската влада за намалување на емисиите на стаклени гасови, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close