Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Кларинетистот Благој Ламјов промовираше албум во родниот Велес

Велешкиот кларинетист Благој Ламјов, кој 15 години живее и работи во Шведска, синоќа во Велес го промовираше својот прв  албум „Nostalgic love“ („Носталгична љубов“) - негов целосно авторски проект, во кој е изведувач, композитор и продуцент.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close