0_Спорт.ПорталТенис

Клајстерс: Викендов ќе се вратам на теренот

оранешната прва светска тенисерка Ким Клијстерс најави дека викендов во Атланта ќе одржи егзибициски натпревар против Слоун Стивенс.

Атланта, 21 јули 2021 (МИА) – Поранешната прва светска тенисерка Ким Клијстерс најави дека викендов во Атланта ќе одржи егзибициски натпревар против Слоун Стивенс.

– Тежок тренинг! Сега е време да се опуштиме. Назад на теренот викендов во Атланта. Убаво е да се игра со Слоун!  – напиша Белгијката на социјалните мрежи.

Клијстерс играше минатиот февруари, но поради пандемијата и повредите оттогаш се појави само на еден турнир – УС Опен 2020. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close