0_Спорт.ПорталКошарка

KK Крива Паланка го порази ЖКК Работнички во прволигашкиот меч од женската кошаркарска лига

Во неизвесен и квалитетен натпревар што се одигра денеска во Крива Паланка, тимот на ЖКК Работнички од Скопје беше поразен со резултат 95-83 од првотимките на КК Крива Паланка.

Back to top button
Close
Close