0_Македонија.ПорталПолитика

Кирил Топалов: Северна Македонија се обидува да го заобиколи Договорот од 2017 година

Имаме договор со Република Северна Македонија од 2017 година, но тие не го почитуваат, и се обидуваат да го заобиколат со различни планови. Ова за бугарското национално радио го изјави проф. Кирил Топалов, член на Мешовитата комисија меѓу Бугарија и Северна Македонија за историските прашања меѓу двете земји, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close