0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Кирил Чуканов: Блокирањето на Северна Македонија на патот кон ЕУ е голема грешка

Блокирањето на Северна Македонија на патот кон Европската Унија од страна на Бугарија би претставувало голема грешка, бидејќи тоа не само што не им одговара на бугарските национални интереси, туку на долг рок ја ослабува позицијата на Софија во регионот, смета бугарскиот историчар Кирил Чуканов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close