Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кириакидес: Од ЕМА утре очекуваме нови препораки за „АстраЗенека“

Потребен ни е кохерентен пристап, ЕМА даде мислење за „Џонсон и Џонсон“ и видовме дека некои земји членки заземаа построги позиции за „АстраЗенека“, поради ова побарав од ЕМА да излезе со ново научно мислење за АстраЗенека и очекувам утре да кажат што да се прави со втората доза вакцина, како и информации за родовите и возрасните аспекти, изјави денеска Стела Кириакидес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close