СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Киргистан и Таџикистан договорија прекин на огнот

Министерство за надворешни работи на Киргистан денеска соопшти дека е договорен прекин на огнот со Таџикистан по вооружениот граничен судир, при што едно лице загина, а 32 се повредени

Back to top button
Close
Close