Дописници СветСветСвет.Слајдер

Кирби: Русија не ја означуваме како непријател

Портпаролот на Пентагон, Џон Кирби на синоќешниот брифинг за новинарите изјави дека не бил запознат за неодамна одржаната воена вежба на Русија и Србија

Back to top button
Close
Close