БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Киракиду: Се наоѓаме во кревка фаза од пандемијата

Се наоѓаме, би рекла во една кревка фаза од пандемијата, каде што имаме многу причини да бидеме оптимисти со вакцините што ги имаме, но сигурно не може да постои опуштеност, порача ЕУ комесарката за здравство и безбедност на храна Стела Киракиду на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close