0_Спорт.ПорталОстанатоРезултати

Кираџиева и Поп Арсова освоија сребро во маратон на Балканското првенство

Репрезентативките на Атлетска Федерација на Македонија, Весна Кираџиева и Андријана Поп Арсова, викендов во Белград на Балканското првенство во маратон, во склоп на „Србија маратон“ беа втори во екипен пласман/жени и се закитија со сребрен медал.

Back to top button
Close
Close