Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар воведува задолжителна самоизолација и ПЦР тест по пристигнувањето во земјата

За посетителите од земјите за кои е дозволен влез на Кипар, од сабота се воведува и задолжителен тридневен карантин, како и ПЦР тест направен 72 часа по пристигнувањето, што ќе биде на трошок на патниците, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close