БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар воведува полициски час

Полициски час од 21 до 5 часот наутро, работно време до 19 часот за рестораните и кафулињата, затворени фитнес центри, базени и казина, забрана за јавни собири и протести, се дел од мерките кои од вторник, се воведуваат на Кипар, во траење од две седмици, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close