БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар воведува двонеделен строг карантин

Полициски час од 21 часот; затворање на продавниците, угостителските објекти, фризерските салони, фитнес центрите, театрите; забрана за собири; задолжително испраќање СМС пораки за движење, но само еднаш дневно; литургии во црквите без присуство на верници, се дел од новите строги рестрикции кои се воведуваат на Кипар од понеделник, а земјата ќе влезе во двонеделен карантин, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close