БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар воведува CoronaPass задолжителен за угостителски објекти, молови, хотели, цркви

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари лица, хотелите и туристичките објекти, за казината и за време на конференциите, од понеделник, на Кипар е задолжителен CoronaPass, односно документ со кој граѓаните ќе покажат или негативен резултата од брз/ПЦР тест направен во последните 72 часа или вакцинација со најмалку една доза и поминати три седмици или потврда за прележан Ковид-19 во последните шест месеци, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close