БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Кипар: Турција не спречува, туку создава мигрантски рути

Кипар денеска ја обвини Турција за создавање нова мигрантска рута, што доведе до тоа таа островска држава да биде непропорционално оптоварена и да има најголем процент мигранти во Европската унија во однос на населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close