БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар доби прва жена претседател на Парламентот

Кипарскиот Парламент денеска ја доби првата жена претседател, откако пратениците, при второто гласање, со 25 гласа „за“ ја избраа 35-годишната Анита Димитриу, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close