Европа

Кинези работеле по 10 часа дневно во Италија за една третина од минималната плата

Кинески државјани, без дозвола за престој, биле принудени да работат по десет часа дневно во Италија, сите седум дена во неделата, за плата меѓу 300 и 600 евра, откри италијанската полиција во акцијата наречена „Марко Поло“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close