0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кинеските здравствени власти ќе тестираат девет милионски град

Кина од денеска почнува да спроведува масовна кампања за тестирање на Ковид-19 во градот Чингдао, во кој живеат околу девете милиони луѓе

Back to top button
Close
Close