0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Кинеските производители планираат извоз на 400 милиони дози вакцини

Трите водечки кинески компании, „Синофарм“, „Синовак“ и „Кансино Бајолоџикс“, имаат договори за снабдување со земји од Латинска Америка, Средниот исток и Азија, покажуваат податоците на британската компанија за анализа на научни податоци „Ерфинити“ и американскиот „Дјук Глобален центар за иновации во здравството“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close