0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Кинеските газди одбија 750 милиони евра за продажба на Интер

Понудата во висина од 750 милиони евра на англискиот инвестициски фонд „БиСиЦ Партнерс (BC Partners)“ за купување на мнозинскиот пакет акции во калчолигашот Интер е одбиена од кинеските сопственици, јавија италијанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close