0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Кинеските Г6 мрежи – реалност или прпаганден трик

Неодамнешната најава на Кина дека успешно го лансирала првиот 6Г сателит во светот за да ја тестира технологијата, изненади многумина. Со оглед на тоа дека 5Г технологијата и мобилните мрежи од петата генерација дури минатата глодина почнаа полека да се шират низ светот, и тоа главно со бавно темпо, јавноста не беше сигурна дали Кина веќе тајно ја развила новата генерација, без многу да зборува за тоа или станува збор за пропаганден трик на Пекинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close