0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Кинескиот вселенски брод влезе во орбитата на Марс

Минатиот четврток американскиот истражувачки ровер успешно слета на Марс во областа на кратерот Језеро во потрага по знаци и предзнаци на живот. Кина денеска официјално стана втората земја која успешно стигна до Марс.

Back to top button
Close
Close