Svet.SlajderСвет

Кинеската компанија ЦАТЛ има најголем број милијардери

Малку познат но брзорастечки кинески производител на батерии за електирчни превозни средства ЦАТЛ (Contemporary Amperex Technology Co. Limited) „произвел“ повеќе милијардери отколку која било друга компанија, објави Форбс

Back to top button
Close
Close