Наука и технологијаСветСвет.Портал

Кинеска сонда ги испрати првите слики од Марс

Кинеската сонда Тјанвен-1 ја испрати првата слика од Марс, соопшти денеска Кинеската вселенска агенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close