СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кинеска државјанка осудена на четири години затвор поради известување за вирусот

Кинеската државјанка Жанг Жан е осудена на четири години затвор за известување во живо од Вухан кога избувна епидемијата, изјави нејзиниот адвокат денеска, скоро една година откако се појавија детали за „непозната вирусна пневмонија“ во тој град во централна Кина.

Back to top button
Close
Close