СветСвет.Слајдер

Киндапиран украински авион во Кабул и пренасочен кон Иран

Украински авио што слета во Авганистан поради евакуација на Украинци е киднапиран од неидентификувани вооружени лица, и леталото е пренасочено кон Иран, изјави денеска заменик украинскиот министер за надворешни работи Јевгениј Јенин

Back to top button
Close
Close