Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина воведува здравствен пасош

Кина воведе електронски пасош за своите граѓани што ќе го покаже нивниот здравствен статус кога патуваат во странство или ќе се вратат во земјата, што може да доведе до поголемо отворање на кинеските граници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close