Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина во 2020 година извезла повеќе од 220 милијарди маски

Според Министерството за трговија, Кина меѓудругото извезла и 2,3 милијарди дополнителна заштитна опрема и една милијарда тестови за коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close