СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина вети дека ќе обезбеди две милијарди дози вакцини против Ковид-19

Претседателот на Кина, Си Џинпинг денска изјави дека Пекинг ќе се обиде годинава да достави две милијади дози вакцини против Ковид-19 во светот и оти ќе подари 100 милиони дози за најсиромашните држави

Back to top button
Close
Close