Svet.SlajderСвет

Кина верува дека ООН може да го гарантира мирот во Авганистан

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји смета дека ООН е способна да обезбеди мир и стабилност во Авганистан по избрзаното повлекување на американските трупи од таму, соопшти кинеското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close