Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина успешно ја лансира новата ракета „Лонг марч 8“

Кина денеска за првпат во вселената успешно лансира своја нова ракета - „Лонг марч 8“, чии делови, како што се бустерите, ќе можат повторно да се користат и во иднина, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close