Европа

Кина смета дека пандемијата на Ковид-19 започнала во Италија

Кина користи нова студија за раното, прикриено ширење на коронавирусот во Италија за да ја доведе во прашање основаната претпоставка дека азиската земја е родното место на пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close